Krkonoše – J.K. na cestách (55 km, 2020)

Procházka po několika kopcích v Krkonoších a jednom historicky významném místě na úpatí tohoto pohoří, o kterém se budou (možná) učit Vaše děti.
Share on facebook
Share on email

Zajímá Vás jak to vypadá právě teď v Krkonoších? Pojďme se proběhnout po několika kopcích. Jelikož nejsem první, kdo Sněžku zdolal, zavedu Vás také na jedno místo s dnes již historickou hodnotou na úpatí tohoto pohoří.


Několik zjištění pod čarou:

  • Když budete na Černé Hoře, nevynechejte Zrcadla. Krásný plochý vrchol se zrcadly v podobě bažin a tůní.
  • Luxusní výhledy má žlutá stezka z Černé Hory do Černého Dolu. Je to jen trochu ostřejší a delší sestup. Zato tam ale nikoho nepotkáte.
  • Na Sněžku doporučuji Cestu nosičů začínající u lanovky na Portášky – 7 km stezka horských nosičů doručujících materiál a potraviny pro Českou a Pruskou boudu na Sněžce. Provozována byla 70 let od roku 1875. Když jsem si uvědomil, že tihle frajeři nosili na zádech běžně 100 kg (nejvíce 160 kg), přestal jsem řešit váhu svého batohu.
  • Pokud si chcete užít Sněžku s minimem ostatních návštěvníků, směřujte návštěvu v pracovní den na 17.-18.h. Většina lankovkářů je již pryč a lépe se tam tak dýchá. A cestou potkáte většinou jen pár lidí směřujících dolů.
  • Po dlouhé době jsem potkal zmiji – přímo na kamenném chodníku na Sněžku. Asi je dobré koukat se i pod nohy 🙂
  • Na Sněžce je vyhlídková plošina umožňující 360° rozhled. Vstupné přes automat za 10Kč.
  • Pokud budete mít trochu času mrkněte se na Svorovou horu vedle Sněžky a z ní to vezměte po zelené zpět na Sněžku. Je to nádherný, i když trochu náročnější, travers po úbočí Svorové hory a Sněžky.
J.K.

SDÍLEJ ČLÁNEK

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Článek sice skončil, ale konec to není

ČTI DÁLE

Pěšky z Trojmezí do Trojmezí
Moje treky

Pěšky z 3mezí do 3mezí (319 km, 2020)

DarmoŠlap a J.K. opět na cestách. Tentokrát na 300 km dlouhém výŠlapu z 3mezí do 3mezí. Cesta přes 47 vrcholů se ziskem 37 085 bodů do Horobraní.cz za pomoci 403 580 kroků, to vše během 8 dnů.