Jakub Čech kolem Česka – 2163 kilometrů za 50 dní

Začal při východu slunce na Sněžce a končil při západu slunce na stejném místě. Mezitím uběhlo 50 dní. Jaké jsou zážitky z tohoto treku v rozhovoru na rádiu Wave.
Share on facebook
Share on email

Milovník dálkových tras Jakub Čech plánoval letos projít Appalachian trail a získat tak Triple Crown. Ale korona mu zmařila plány. Rozhodl se tedy pro dálkový pochod v Česku – obejít celou Českou republiku po hranicích.

Co je to Triple Crown of Hiking?

absolvování tří amerických dálkových pochodů v celkové délce 12 700 km – PCT (Pacific Crest Trail, 4 270 km), CDT (Continental Divide Trail, 5 000 km) a AT (Appalachian trail, 3 515 km).

Začal při východu slunce na naší nejvyšší hoře Sněžce a za 50 dní a 2 163 km na tom samém místě při západu slunce cestu uzavíral.

Jaké zážitky si z této cesty odnesl? Co Jakuba nejvíce zaujalo? Jak vnímáte krajinu, když jste několik měsíců její součástí a je tento trek pro začátečníky?

Poslechněte si rozhovor s Jakubem Čechem na rádiu Wave, cestovatelský pořad Casablanca.

DarmoŠlap
Jakub Čech kolem Česka
Radio Wave, cestovatelský pořad Casablanca – Jakub Čech obešel Česko kolem dokola. 2163 kilometrů, 50 dní, spousta deště, stop dějin a překvapení

SDÍLEJ ČLÁNEK

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Článek sice skončil, ale konec to není

ČTI DÁLE

Pěšky z Trojmezí do Trojmezí
Moje treky

Pěšky z 3mezí do 3mezí (319 km, 2020)

DarmoŠlap a J.K. opět na cestách. Tentokrát na 300 km dlouhém výŠlapu z 3mezí do 3mezí. Cesta přes 47 vrcholů se ziskem 37 085 bodů do Horobraní.cz za pomoci 403 580 kroků, to vše během 8 dnů.