Které ze světoznámých značek jsou z Česka?

Zamyšlení a krátký test znalostí. Víš, ve které zemi sídlí Husky, Hannah, Adventure Menu nebo třeba Loap?
Share on facebook
Share on email

Co nám dalo 40 let totality se zavřenými hranicemi?

Určitě to byl další rozvoj turistického značení, které paří mezi nejdokonalejší a nejhustší na světě. Ale také nám to přineslo velké množství NEDOSTATKŮ. Například nedostatek outdoorového vybavení.

Nedostatek je skvělá věc, kterou bychom si měli “užívat”, protože nás přirozeně posouvá vpřed. Jak? V roce 1989 jsme si nadělili pocit svobody a vše začalo! Hodně jednotlivců, co po nocích trápilo své šicí stroje (většinou ruské výroby), šitím home-made spacáků z čehokoliv, co se našlo v socialistických galanteriích, si založilo firmy a začalo místa s nedostatky naplňovat svými výrobky. Spacáky, bundy, kalhoty, trička a další outdoorové nezbytnosti.

Dnes mají některé firmy za sebou třicetiletou historii a mnohdy velké světové renomé. No a my jejich zákazníci na ně musíme být hrdí a měli bychom je podporovat. Třeba tím, že budeme kupovat jejich výrobky.

Buďme rádi. Máme se skvěle, protože naším jediným současným problémem je, že MÁME NEDOSTATEK NEDOSTATKŮ.

DarmoŠlap

SDÍLEJ ČLÁNEK

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Článek sice skončil, ale konec to není

ČTI DÁLE

Pěšky z Trojmezí do Trojmezí
Moje treky

Pěšky z 3mezí do 3mezí (319 km, 2020)

DarmoŠlap a J.K. opět na cestách. Tentokrát na 300 km dlouhém výŠlapu z 3mezí do 3mezí. Cesta přes 47 vrcholů se ziskem 37 085 bodů do Horobraní.cz za pomoci 403 580 kroků, to vše během 8 dnů.