SOS BOX Ahojka – powerbanka s lékárničkou uprostřed lesa

Malý zázrak na Spleteném vrchu ve Vizovické vrchovině pro všechny hikery, bikery a ostatní, kteří se dostali na své cestě do problémů.
Share on facebook
Share on email

Rádi bychom se s Vámi podělili o jednu z nejúžasnějších věcí, na kterou jsme za poslední dobu narazili, a která se jen tak nevidí.

Představte si, že jste na výletě. Telefon se vybil, nemůžete se podívat, kde jste. Šlapete, ani nevíte kam, a pomalu dochází voda. Jako na potvoru cestou nikoho nepotkáváte. A to by stačilo jen na chvíli zapojit telefon do elektřiny nebo se kouknout do mapy. A když by si člověk mohl přitom trochu loknout vody, byla by to úplná paráda.

Bylo by super, kdyby byly na cestách takové nějaké záchranné skříňky, které by pomohly tyto krizové momenty zažehnat. No jo, ale to by je musel někdo udělat, zaplatit, starat se o ně…

A teď si představte, že takový box existuje, že je mezi námi alespoň jeden člověk, který nad tímto přemýšlí, na své náklady jej vyrobil a stará se o něj.

Seznamte se s SOS BOXem Ahojka.

Na místě, kde se kříží dvě dálkové turistické trasy, konkrétně na Spleteném vrchu ve Vizovické vrchovině (odkaz na mapy.cz), je umístěna skříňka s lékárničkou, pitnou vodou, powerbankou a dalším praktickým vybavením, které může hikerům a cyklistům pomoci v nouzi nebo zpříjemnit den.

Umístil ji tam Petr Esterka. Úžasný člověk, který myslí srdcem. Vše sám navrhnul, vyrobil, vybavil a pravidelně se o box stará. SOS Box je součástí Petrova altruistického projektu Ahojka.cz. Box samotný je zatím ve fázi experimentu, který probíhá od 21. července 2020 do 20. září 2020.

Petře, smekáme před tebou!
To, co jsi vytvořil je obdivuhodné a přejeme ti, ať zkušební provoz dobře dopadne.

Třeba se potom počet takových SOS BOXů na českých trailech zvýší. Bylo by to skvělé.

J.K.

P.S.: V SOS BOXu je dokonce i speciální balíček karet. To abyste si zkrátili chvíli, než se Vám nabije mobil. Petr myslel na všechno! 🙂

FOTOGALERIE

SDÍLEJ ČLÁNEK

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email

Článek sice skončil, ale konec to není

ČTI DÁLE

Pěšky z Trojmezí do Trojmezí
Moje treky

Pěšky z 3mezí do 3mezí (319 km, 2020)

DarmoŠlap a J.K. opět na cestách. Tentokrát na 300 km dlouhém výŠlapu z 3mezí do 3mezí. Cesta přes 47 vrcholů se ziskem 37 085 bodů do Horobraní.cz za pomoci 403 580 kroků, to vše během 8 dnů.